♥Törpenyuszik♥

Hello! Az oldal főképpen a törpenyuszikkal, fog foglalkozni. Nekem is van egy törpe nyuszim.:)


A nyulak házi kedvencként való tartása a 90-es években vált nagy divattá az Egyesült Államokban, és onnan terjedt el a világ más országaiba.

Azok az emberek, akik nem kertes házban laknak, vagy akik egész nap dolgoznak, nem tarthatnak sokféle állatot, de egy nyuszi praktikus megoldás lehet számukra. A kutyák például nem tarthatóak kis lakásban és nem lehet őket hosszabb időre egyedül hagyni sem. Egy nyuszival viszont mindezt megtehetjük. A nyuszik a szomszédokat sem fogják zavarni. Könnyen meg is szelídülnek, főleg, ha fiatal korukban kerülnek gazdájukhoz. A nyuszikat nem zavarja az állandó bentlakás.

Sokkal természetesebb körülményeket jelent kedvencünk számára, ha a lakásban kieresztve futkározhat, mint az, ha egész napra ketrecbe zárjuk.

A gyári ketrecek alja lecsatolható, így a tálkát könnyen tudjuk tisztítani. A ketrecek oldalán ettől függetlenül található egy ajtó is, melyen kedvencünk ki-be járkálhat. Ügyeljünk arra, hogy a saját biztonsága érdekében ezeket ő ne tudja kinyitni.

A ketrec elhelyezése

A ketrec elhelyezésekor figyelembe kell venni a következőket:

  • A nyuszi érezze magát biztonságban.
  • Ne legyen huzatnak kitéve, ezért a folyosón való elhelyezésről mondjunk le.
  • Soha ne helyezzük közvetlenül az ablak alá, mert egy forró napon a nap sugarai megárthatnak a nyuszi egészségének. Tegyük inkábba fal mellé.

El kell döntenünk, hogy az új lakónak csak egy szobában vagy az egész lakásban szabad mozgásteret engedjünk-e.

Kezdetben jó, ha csak egy szobára korlátozódunk, hogy könnyebben megismerhesse új környezetét, territóriuma határait- és hogy könnyebben rászoktassuk új illemhelyére is.

A legfontosabb probléma, amivel majd szembe kell néznünk, az a nyúl állandó rágcsálása lesz. Ennek végzetes következményei is lehetnek, ha például egy elektromos vezetéket harap át. Ezért soha ne hagyjunk fedetlenül egyetlen zsinórt sem ott, ahol a nyuszi megfordulhat. Vezessük el a szőnyeg alatt azokat! Mindig húzzuk ki dugót a konnektorból, s emeljük is fel azt a földről! Más veszélyek is leselkedhetnek rá:

  • A szőnyeg, amit előszeretettel rágcsálnak veszélyes is lehet, ha a szálakat le is nyel. Ezért mindig elegendő rostos táplálékot biztosítsunk neki (széna), ezzel elkerülhetjük a nem megfelelő anyagok megrágcsálását.
  • Ha van más házi kedvencünk a lakásban, úgy helyezzük el a nyulat, hogy azoktól biztonságban legyen.
  • A szobanövényeinket is tegyük nyuszink számára elérhetetlen helyre! Nem tudhatjuk, hogy melyik tartalmaz számára mérgező anyagok (pl. virághagymák és általában a hagymásak, kaktuszok).
  • Ugyanez áll a különféle tisztítószerekre is.
  • Ne szoktassuk ki a konyhába se! Először is rengeteg a veszélyforrás (kések, tűz, mérgező anyagok). Másodszor lábunk alá kerülve, leforrázhatjuk mind magunkat, mind a nyulat is.

Hogyan rendezzük be a ketrecet?

Egy 40 cm x 60 cm-es ketrec tökéletesen elegendő egy lakásban tartott törpenyúlnak. A ketrec alját töltsük meg ujjnyi vastagságú forgáccsal. A forgácsra helyezzünk egy marék szénát. Ha kedvencünk igényli, a forgács teljes felületét is beboríthatjuk vele. Így megakadályozzuk a forgács széthordását a lakásban. A vizeletet a forgács elnyeli és a széna szárazon tartja állatunk talpát, így elkerülhető a talpfekély kialakulása is. Persze a ketrec tisztán tartására is ügyeljünk. Helyezzünk a rácsra önitatót. A fogak koptatására meszet vagy szépiát. Kisállatunk örülni fog a magokból sajtolt rúdnak. Játéknak is kitűnő. Majd helyezzük bele a nyulat. Végezetül szintén fogkoptatás céljából tehetünk a ketrecbe faágat. Az ásványi anyagok pótlására pedig sókockát.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 6
Tegnapi: 3
Heti: 16
Havi: 12
Össz.: 47 407

Látogatottság növelés
Oldal: Elhelyezés lakásban
♥Törpenyuszik♥ - © 2008 - 2024 - torpe-nyuszi.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »